Kulturalnie na Starym Rynku

Więcej wystaw, koncertów czy interesujących projektów - już niebawem Stary Rynek może przeżyć prawdziwe kulturalne ożywienie. Wszystko za sprawą projektu "Coolturalny Stary Rynek", którego organizatorem jest Estrada Poznańska. 

Celem projektu "Coolturalny Stary Rynek" jest ożywienie kulturalne Starego Rynku i obszaru staromiejskiego oraz poprawa oferty kulturalnej dla mieszkańców i turystów. Przedsięwzięcie ma zachęcić przedsiębiorców do realizacji działań o charakterze kulturalnym, wyjścia poza cele wyłącznie komercyjne.

- Program ten traktujemy jak swojego rodzaju odpowiedź na problemy z jakimi boryka się obszar Starego Miasta. Oczywiście, nie jest to antidotum na wszystkie te bolączki. Podchodzimy do tego zadania kompleksowo - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. - Kultura jest jednym z elementów, który może wspierać chociażby poczucie bezpieczeństwa w tej przestrzeni. Chcemy promować ideę Starego Rynku jako miejsca kultury, tak, aby stało się ono godnym uwagi salonem wydarzeń dla wszystkich mieszkańców.

W ramach projektu wnioskodawcy będą składać propozycje organizacji ciekawego przedsięwzięcia (czyli koncerty, wystawy, performance, projekty filmowe, projekty teatralne, widowiska, projekty z zakresu sztuk wizualnych, festiwale kulturalne, projekty z pogranicza różnych dziedzin kultury i inne projekty lub inne inicjatywy o charakterze kulturalnym, przyczyniające się do promocji kultury wśród mieszkańców miasta Poznania oraz do podniesienia oferty kulturalnej miasta Poznania). Realizowane projekty mają przynieść korzyści kulturalne zarówno przedsiębiorcom, jak i osobom korzystającym ze Starego Rynku.

Ostateczny termin składania wniosków na temat propozycji przedsięwzięć upłynie 15 maja.

 SE