Poznaniak mistrzem w Krav Maga

Robert Budny i jego sparingpartner Alexandre Lockert stanęli na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Francji Krav Maga uzyskując tym samym tytuł Mistrzów Francji Krav Maga. Do tego prestiżowego turnieju Budnego i Lockerta powołał sam Alain Formaggio, dyrektor i założyciel Krav Maga International Federation (KIF).

Robert Budny jest założycielem i dyrektorem Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sztuk Walki (WSSW), działającego głównie na terenie miasta Poznań. Jest również studentem drugiego roku drugiego stopnia kierunku sport na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Budny posiada m.in. czarny pas drugiego stopnia w Krav Maga oraz 2 dan Oyama Karate. Jest pierwszym Polakiem, który wziął udział w Mistrzostwach Francji Krav Maga.

Francja jest prekursorem turniejów Krav Maga. Na chwilę obecną jest jedynym krajem na świecie, w którym odbywają się tego typu zawody. Z uwagi na duże zainteresowanie Mistrzostwami z pewnością niebawem inne kraje przyłączą się do takiego propagowania Krav Maga jako sportu i systemu samoobrony.

Zawody polegały na demonstracji technik samoobrony Krav Maga w dwuosobowych zespołach. Każda walka trwała 1,5 minuty. Startować można było w kategoriach: kobiety, mężczyźni, team mieszany (kobieta i mężczyzna), weterani.  Podczas walk używać można było atrap noży i pałek oraz stosować techniki we wszystkich płaszczyznach.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Wzięło w nich udział blisko 160 zawodników. Zorganizowane zostały przez Fédération Française de Karaté et Disciplines Associées (FFKDA) z j. fran. Francuski Związek Karate oraz Powiązanych Dyscypliny. Sędziami zawodów byli delegaci (Główni Instruktorzy lub Dyrektorzy) wszystkich szkół Krav Maga, zarejestrowanych we Francji. SE