V edycja gry fabularnej "Wehikuł Czasu" z Fundacją POMOST

Po raz kolejny ZSZ im Janusza Korczaka nr 2 w Poznaniu zorganizował przy pomocy Fundacji Pomocy Socjalnej POMOST grę fabularną "Wehikuł Czasu "przeznaczoną dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Co roku temat gry jest inny.W tym roku uczestnicy wcielili sie w mieszkańców innej galaktyki i odkrywali zawody w jakich można pracować na planecie Ziemia.

Naukowcy zbadali, że na Ziemi największą wartością jest praca. A ta wykonywana jest przez różnych specjalistów. W grze trzeba zaliczyć 13 stacji w których wykonywana jest różna praca np. krawiectwo, sadzenie roślin. Cenowanie produktów czy sprawdzanie daty ważności pomogło przybliżyć uczniom role sprzedawcy. Natomiast w innym miejscu parku na Cytadeli na stanowisku cukiernika uczniowie musieli wykazać sie zmysłem smaku i zapachu.

Gra fabularna "Wehikuł Czasu " po raz kolejny połączyła naukę z zabawą na świeżym powietrzu. Uczniowie świetnie się bawili i mieli możliwość  integracji z innym rówieśnikami.

Uczenie się poprzez zabawę daje szansę na opanowanie wielu umiejętności. Zadania i gry rozwijają zdolności, nie doprowadzając do znużenia i zmęczenia, gdyż praca przebiega w atmosferze zabawy


maks