Waleczny „kopciuszek“ POWALCZY O AWANS

Piłkarze Warty Poznań po zwycięstwie nad Spartą Brodnica mogą świętować - trzy kolejki przed końcem rozgrywek są mistrzami III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Na początku sezonu nikt by chyba nie postawił ani złotówki w zakładach, że Warta wygra w lidze i powalczy w barażach o awans do II ligi.

W dwumeczu barażowym Warta zmierzy się ze zwycięzcą III ligi opolsko- śląskiej, najprawdopodobniej z Odrą Opole lub Polonią Bytom. Trener Tomasz Bekas ma teraz możliwość sprawdzenia zawodników, którzy nie byli w podstawowym składzie.

null

Zostaje tylko jedno pytanie, czy Warta poradzi sobie finansowo? Nie ma jeszcze oficjalnych informacji, ale wszystko wskazuje na to, że jeżeli klub wygra baraże, to finanse na II ligę i wzmocnienia zespołu „Zielonych“ są przygotowane. Warto też dodać, że za słabe wyniki w lidze posadą zapłacił już trener rezerw „Kolejorza“ – Patryk Kniat, dotychczasowy opiekun jednego z głównych faworytów do awansu. Cicha „święta wojna“ między rywalami zza miedzy więc wciąż trwa...

Bohumír Vosáhlo

fot: Krzysztof Krause, Warta Poznań